BDSM/Kink ile ilgilenenlere ilk tavsiye olarak bir munch'a katılmaları söylenir. Her yeni deneyim gibi ilk defa bir Munch'a katılmak, özellikle ne beklemeniz gerektiğini ya da nasıl davranmanız gerektiğini bilmiyorsanız, biraz göz korkutucu olabilir.

Bu makalede herhangi bir BDSM etkinliğinde katılımcılardan beklenen genel görgü kurallarımızı bulacaksınız.

Protokollerimiz etkinlikten etkinliliğe farklılık gösterebilir ancak genel görgü kurallarımızı şu şekilde sıralayabiliriz;

Etkinliklere Nasıl Katılabilirsin?

Etkinliklere katılmak için öncelikle sitemize kayıt olmalısın. Ekibimiz her yeni katılım talebini titizlik ile değerlendiriyor ve gerçek kişi olduğuna ikna olduktan sonra üyeliğe onay veriyor. Etkinliklere katılmak ise çok kolay, üye olduktan sonra herhangi bir etkinliğe katılmak için ilgili etkinliğin sayfasından rezervasyon yaptırabilirsiniz. İşte bu kadar basit.

Kırmızı halıdan, spor salonuna.

Bir çok etkinliğimiz cafe, restaurant gibi sıradan insanlarında aramızda bulunabildiği kamusal alanlarda gerçekleştiriyoruz. Bu yüzden; günlük, sıradan, cumartesi akşamı kıyafetleriniz ile gelebilirsiniz. Aramızda süveter, gömlek, kot pantolonlu bir çok kişi göreceksiniz. Etkinliğimiz için özel olarak hazırlanmak istiyorsanız, süslü gece kıyafetlerinize de karşı değiliz. Siyah ağırlıklı giyim tarzı ya da modaya uygun bir tasma kolye kabul edilebilir ancak; ağır deri, fetiş, BDSM, endüstriyel temalı kıyafetler ve aksesuarlar diğer müşterilerin dikkatini çekeceği ve belki rahatsız edeceği için topluluğumuz tarafından hoş karşılanmıyor.

Etkinliğin gizliliğine saygılı olun;

Kişilerin gizliliklerini/anonim kalma isteklerini göz ardı etmeyin. Size kendi rızaları ile vermedikleri sürece katılımcılardan nerede yaşadıkları, ne iş yaptıkları, gerçek isimleri gibi kişisel bilgilerini talep etmeyin. Bu konularda ısrarcı olmak kötü bir izlenim yaratmanıza sebep olabilir. Israrla kişisel bilgi talep eden katılımcıları organizasyon ekibine hemen bildirin. Sorunları daha sonra anlamaya çalışmaktansa yerinde müdehale etmenin daha barışçıl olduğuna inanıyoruz.

Tercihleri ihlal etmeyin.

Bazı katılımcılar etkinlik süresince gerçek isimlerini kullanmak yerine Fetlife ya da BdsmTurkey.com kullanıcı isimlerini kullanmayı tercih edebilirler. Bu kişisel tercihe saygılı olun, kişilerin gerçek isimlerini bilseniz bile, eğer kendileri paylaşmamışlarsa bu bilgiyi kullanmayın.

Oryantasyonlar kapının dışında kalsın.

Katılımcılar kinky taraflarında nesneleştirilmekten ya da aşağılanmaktan hoşlanıyor olsalar bile munch etkinliği sadece sosyalleşmek için, oryantasyonunuzu kapının dışında bırakın. Dom, sub, köle v.b. karakterinde davranışlarda, "efendim, sahibem, kölem" gibi söylemlerde bulunmanız kamusal/sosyal alanlarda hoş karşılanmaz. Etkinlik sırasında katılımcılara saygılı ve dostça davranmanızı bekliyoruz.

Paparazzilere geçit yok!

Hiç bir etkinliğimizde fotoğraf/video çekmek hoş karşılanmaz. Yinede fotoğraf çekmek istemeniz halinde ekibimizden hangi koşullarda fotoğraf çekebileceğinizi sormanız yerinde bir karar olacaktır.

Kafalar hep güzel.

Bütün Munch etkinlikleri alkolsüz etkinlikler olarak planlanırlar, içeride alkollü içecekler satılmadığı gibi uyuşturucu etkisinde ya da alkollü bir şekilde kapıya gelen katılımcılarımızdan gitmelerini istemek zorunda kalabiliriz.

Kim olursan ol yine gel.

Etkinliklerimiz, bütün cinsel kimlik, yönelim, oryantasyon, din, ırk v.b. tercihlere açıktır. Katılımcılardan bunlar gibi üzerinde çok düşünülmüş fikir ve tercihlere saygılı olmalarını bekleriz. Bu konularda önyargılı, aşağılayıcı, tehditkar söylemler içeren fikirler beyan etmek kötü bir izlenim bırakmanıza sebep olacaktır. Hizmetimizi üstlenen garsonlara karşı nazik olun ve lütfen bahşiş verin. Bu sayede işletmelerinde bizim gibi toplum normallerinin dışında bir topluluğu ağırlamaya devam edebilsinler.

Kişisel bilgilerinizi dikkatli paylaşın;

Kişisel bilgilerinizi hemen paylaşmamaya özen gösterin, iletişim için BdsmTurkey.com profilinizi, Fetlife profilinizi ya da Kik Messenger gibi anonim kalabildiğiniz mesajlaşma uygulamalarını tercih edebilirsiniz. BdsmTurkey.com ile paylaştığınız bilgiler asla bir başkası ile paylaşılmayacaktır.

Güvenliğinize dikkat edin;

BDSM Turkey Topluluğu bütün etkinliklerinde katılımcılarına elinden geldiği kadar güvenli ve adil bir ortam oluşturmayı hedeflemektedir. Ancak, bu etkinliklerde tanıştığınız herkesin güvenilir olduğu anlamına gelmiyor. Topluluk tarafından güven oyu almış kişiler bile hiç kimsenin fark edemeyeceği gizli bir ajanda ile hareket ediyor olabilirler. Ya da bir kişi hakkında iyi ya da kötü şeklinde aldığınız geri bildirimler her zaman tutarlı olmayabilir. Eğer bir kişi hakkında şüpheniz varsa genellikle zaman en iyi ilaçtır. Biraz zaman ile kişiler gerçek kişilikleri hakkında ipuçları verecektir, üstelik şaşırtıcı derecede kısa bir zaman içerisinde.

Tüm munchlar birbirlerinden farklıdır.

Bir munch etkinliğine katıldınız ve sizin için uygun olmadığını mı düşünüyorsunuz? Her munch etkinliğine katılan kişiler farklı olacağı için tek bir munch ile doğru insanlarla iletişim kuramıyor olduğunuzu düşünmeyin. Bir sonraki etkinliği bekleyin. Katılımcılarla birebir iletişim kurmayı, onlara sorunlarınızdan, eğilimlerinizden bahsetmeyi deneyin.

Konuşan kültür.

Etkinlik sırasında sizi rahatsız eden herhangi bir durumda ya da aklınıza takılan bir soru ya da eleştiriniz hakkında ekibimiz ile konuşmaktan çekinmeyin. Rahatsızlığınız hakkında çözüm üretebilir, sorularınızı cevaplayabiliriz. Gerekli hallerde ekibimiz ilettiğiniz konu hakkında size geri bildirimde bulunacak ve bilgilendirecektir.

©2019 BDSM Turkey  |  Fetlife  |  Twitter  |  Instagram

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account